Indywidualne Mistrzostwa Polski w Kendo

W sobotę 10.11.2012 r we wrocławskiej hali „RADECO” odbyły się XXXI Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Kendo i VII Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Kendo.
Panie startowały w systemie eliminacji grupowych (każdy z każdym, wygrany z grupy przechodzi) i turnieju w systemie pucharowym (wygrany z pojedynku przechodzi). Mistrzynią Polski została zawodniczka Warszawskiego Stowarzyszenia Kendo, Agata Ziomkowska. Pozostałe finalistki to: Alina Gdeczyk (Wrocław), Joanna Labak (Kraków) i Sandra Saja (Toruń). Nagroda „kantosho – za ducha walki” przypadła Marysi Bober (Wrocław).

Mężczyźni startujący w turnieju finałowym, zostali wcześniej wyłonieni w łódzkim turnieju eliminacyjny. Turniej mistrzowski polegał na walkach w systemie „każdy z każdym”,  a o wygranej decydowała ilość zdobytych punktów. Ostatecznie Mistrzem Polski został Rafał Jaśtak (Poznań). 2-gie miejsce zdobył Bartłomiej Gromuł, a 3-cie miejsce Przemysław Szymiec (Katowice). Nagrodę „kantosho” zdobył Michał Jaśtak (Poznań).

Wszystkim uczestnikom i organizatorom serdecznie gratulujemy !!!

Kategorie: Kendo, Zawody