Północno-Wschodnia Liga Kendo w Bydgoszczy

Szanowni Państwo,

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na zawody Północno-Wschodniej Ligi Kendo, które odbędą się w Bydgoszczy w najbliższą sobotę tj. 09.03.2013 r. od godziny 11.00, w hali sportowej ZS nr 16 w Bydgoszczy ( ul. Koronowska 74).

Kilka słów o Kendo i Lidze.

 

Sztuka walki, jaką jest Kendo, wywodzi się z bojowej szermierki samurajskiej, której początki sięgają XI wieku. Kroczenie „drogą miecza” („ken”- miecz, „do”- droga) to kształtowanie tężyzny fizycznej. Rozwój gibkości, wytrzymałości, skoczności, refleksu czy orientacji w przestrzeni. Zrozumienie i akceptacja dla swojego ciała. Poza tym Kendo jest bardzo widowiskowe. To szybki sport, pełen zwrotów akcji, ataków, kontr, gdzie niebagatelne znaczenie ma taktyka walki.

Bydgoskie Stowarzyszenie Kendo Iaido i Jodo tworzą kobiety i mężczyźni – adepci Kendo, zafascynowani szermierką japońską, ale także kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zawody z cyklu Północno-Wschodnia Liga Kendo to cykl spotkań, gdzie adepci Kendo doskonalą swoje umiejętności, a  Bydgoszcz jest, po Toruniu i Olsztynie, trzecim miastem, w którym odbędą się turniejowe rozgrywki. W Polsce działa także Zachodnia Liga Kendo skupiająca kluby z południa kraju.

Wspomniane zawody Północno-Wschodniej Ligi Kendo to przedsmak Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieży w Kendo ( pod patronatem Polskiego Związku Kendo), które odbędą się na 1 czerwca tego roku, a Bydgoskie Stowarzyszenie Kendo Iaido i Jodo będzie miało zaszczyt je organizować.

Niewątpliwie będziemy mieli możliwość ujrzenia w akcji  najlepszych polskich zawodników Kendo z Torunia, Olsztyna, Sopotu, Warszawy, Morąga, Łodzi i Bydgoszczy.

Gorąco zapraszamy widzów. Sympatykom i wszystkim zainteresowanym poznaniem zasad tej dyscypliny oferujemy garść wiedzy i emocji, towarzyszących walkom.
Wstęp wolny.

Kategorie: Kendo, PWLK, Wyjazdy, Zawody
Tagi: , , ,
facebook